חדשות ועדכונים

העמותה נמצאת בקשר הדוק ואף משולבת בפעילותה השוטפת של היחידה בכל הנוגע לקידום רווחתם של המשרתים בה. אנו דואגים לעדכן על פעילויות העמותה ועדכונים שוטפים הרלוונטיים לפעילות המשותפת שלנו עם היחידה.
לכל העדכונים
MacBook mockup
קרן ״קרלו״

קרן ״קרלו״

20/5/2024

בוגרים יקרים,

אנו שמחים ונרגשים להשיק את השלב הראשון של קרן ״קרלו״-

קרן הסיוע לטיפול בכלבי היחידה המשוחררים, בשיתוף חיותא - ביטוח הבריאות לחיות המחמד.

את הקרן מנהלת ועדה מקצועית בראשותו של ד”ר יוסי ווין, אשר תסייע ותייעץ בזמן אמת לחברי קהילת הבוגרים שאימצו כלבים משוחררים משירות ביחידה.

לפרטים נוספים על קרלו ופעילות הקרן, כנסו ללשונית ״על העמותה״ - ״קרן קרלו לכלבים״.

השארו מעודכנים בקבוצת הוואצאפ!

בוגר/ת ועוד לא נרשמת לעמותת הבוגרים? הרשמה באתר העמותה.

פרויקט ״הגיבור/ה שלי״

פרויקט ״הגיבור/ה שלי״

16/5/2024

עמותת בהולכים בראש,  שמחה להכריז על שיתוף פעולה מרגש עם "המרחב השלם", מיזם אשר פועל להארכת הרצף החינוכי בבתי הספר במגוון תחומים - טכנולוגיה, ספורט, אומנות, שטח, מדעים ובעולמות חברתיים שונים.
בהקשר זה מקדיש המיזם חלק ניכר מעשייתו למפגשים וסמינרים אשר עוסקים בשאלות חברתיות וערכיות סביב זהות ישראלית, ציונות ואתגרים חברתיים.

במסגרת תכנית הגיבור.ה שלי, אנו מחפשים אתכם - אנשי המילואים, הביטחון, הרפואה וההצלה, המתנדבים בהסברה ובגיוס תמיכה, בחקלאות, הנשים והגברים שהחזיקו את העורף בגבורה.
אלו שיצאו לשבועות ארוכים של מילואים, חזרו מהקרבות והקריבו עבור המדינה, ורוצים עכשיו להביא את הרוח הגדולה והאחווה שנשאה אתכם/ן,  אל הנוער, אל בתי הספר, אל הכיתה, ואל החברה הישראלית בכללותה.  

הסיפור שלכם צריך להדהד בכל רחבי הארץ ולבנות את סיפור התקומה הישראלי.  

מלאו את פרטיכם ואנו נדאג לשדך אתכם לבית ספר, מכינה וארגונים שונים בעולם החברתי והעסקי אשר שותפים למהלך.   מחכים לכם, הצטרפו אלינו!  https://forms.gle/xJtkBm76EJsw5uNy5

יום הזיכרון תשפ״ד

יום הזיכרון תשפ״ד

13/5/2024

תֵּן לָנוּ כֹּחַ שׁוּב לָשֵׂאת בִּרְעָדָה עַל כַּפֵּינוּאֶת מַגַּשׁ הַכֶּסֶף - תִּפְאֶרֶת בָּנֵינוּ.תֵּן לָנוּ כֹּחַ - לִשְׂמֹחַוְלִבְכּוֹת - עַד כְּלוֹת.תֵּן לָנוּ כֹּחַ לְהָכִיל בְּתוֹךְ הַלֵּב הָאֶחָדאֶת שִׁכְרוֹן הַשִּׂמְחָה הַגְּדוֹלָה וְאַלְפֵי הַיְּגוֹנוֹת.תֵּן לָנוּ כֹּחַ לְהַבִּיט בְּעֵינֵי אַלְמָנוֹת בִּשְׁכוֹלָן,לַעֲמֹד בִּדְמָמָה מוּל אֵין סוֹף צַעֲרָן.תֵּן לָנוּ כֹּחַ - לִשְׁכֹּחַהַנָּקָם וְהַדָּם.תֵּן לָנוּ כֹּחַ לָשׁוּב מִן הַטַּנְק אֶל יוֹם חַג וְיוֹם חֹל,לִזְרֹעַ חִטָּה שֶׁל מָחָר בִּשְׂדֵה קְרָב שֶׁל אֶתְמוֹל.(תרצה ברגל // תן לנו כוח)

יום הזיכרון ויום העצמאות מגיעים בכל שנה בזה אחר זה, כסמל לתקומתה של מדינת ישראל, כנגד כל מבקשי רעתה לאורך ההיסטוריה. במשך 76 שנות קיומנו כמדינה, ידענו לקום שוב ושוב מן העפר, לזכור ולהזכיר את אלה שחרפו נפשם עבורנו, ולצד זאת לחגוג את עצמאותנו ולהתגאות בה בכל שנה מחדש.השנה אנו מציינים את יום הזיכרון, בעת שבגבולות עדיין מתחוללת מלחמה. לוחמינו, על שתיים ועל ארבע, נמצאים בחזית המערכה מיומה הראשון, והולכים בראש כדי להבטיח את המשך תקומתו של עם ישראל בארצו. זו חובתנו הערכית והמוסרית מהמעלה הראשונה.נזכור את מי שמסרו נפשם למען ביטחון ישראל ואזרחיה, נתפלל לשובם של החיילים בשלום מן החזית, ולשובם של החטופים לחיק משפחתם במהרה.נבקש שיעמוד לנו כוחנו גם בשוך הקרבות, להמשיך ולהוביל את תהליך השיקום של החברה הישראלית, ולעשות למען בוגרי היחידה ומשפחות הנופלים.

יהי זכרם של הנופלים והנרצחים ברוך.

 יום השואה תשפ״ד

יום השואה תשפ״ד

6/5/2024

שְׂרֵפָה, אַחִים, שְׂרֵפָה ,עֲיָרָתֵנוּ בּוֹעֲרָה כֻּלָּהּ ,בָּה רוּחוֹת שְׁחֹרוֹת יִסְעָרוּ ,לַהֲבוֹת חֻרְבָּן יִבְעָרוּ ,עִקְּבוֹתֶיהָ לֹא נִשְׁאָרוּ .הִיא עוֹלָה בָּאֵשׁ וְאַתֶּם חוֹבְקִים יָדַיִם ,בְּלִי הוֹשִׁיט עֶזְרָה ,בְּלִי כַּבּוֹת אֶת אֵשׁ הַלַּהַב .אֵשׁ הָעֲיָרָה !שְׂרֵפָה, אַחִים, שְׂרֵפָה ,קְרוֹבָה, חַס וְחָלִילָה, הַשָּׁעָה ,כִּי הַלְּהָבוֹת יַתְמִידוּ ,אֶת כֻּלָּנוּ פֹּה יַשְׁמִידוּ רַק שְׂרִידֵי קִירוֹת יָעִידוּ .מַה שֶּׁפֹּה הָיָה וְאַתֶּם חוֹבְקִים יָדַיִם ששקש ,בְּלִי הוֹשִׁיט עֶזְרָה ,בְּלִי כַּבּוֹת אֶת אֵשׁ הַלַּהַב .אֵשׁ הָעֲיָרָה המשורר מרדכי גבירטיג תרגום: אברהם לוינסון השיר "העיירה בוערת" חובר על ידי המשורר מרדכי גבירטיג (ותורגם על ידי אברהם לוינסון), על רקע סדרת הפוגרומים שנערכו ביהודי פולין, בשנים 1935–1937 בעשרות ערים ועיירות. השיר קיבל משמעות עמוקה של ראייה למרחוק ואזעקה נוכח הסכנה המתרגשת. גבירטיג למעשה, חזה את השואה, שבה נספה הוא עצמו באקציה של גטו קרקוב ביוני 1942. ערב יום השואה ולגבורה השנה, פוגש אותנו אחרת. שירו של גבירטיג, כאילו נכתב באופן מצמרר, על ידי כל אחד/ת מתושבי בארי, כפר עזה, שדרות, נתיבות, ניר עוז, נירים , זיקים ויתר הקיבוצים ויישובי העוטף שנטבחו, נאנסו, נשרפו ונחטפו ב 7 לאוקטובר. וזאת, על אף שיש לנו כבר מדינה משלנו. לצד החורבן ומראות הזוועה, אנו נחשפים לסיפורי גבורה של א.נשים שחרפו את נפשם ע"מ להציל את אחיהם ואחיותיהן, היכן שלא היה מי שיושיע. כמי שחונכו ללכת בראש ולהוביל כוחות בשדה הקרב, כפי שלוחמינו עשו ועושים מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" בחירוף נפש, זקיפות קומה ובאומץ, כך בערב יום שואה זה, נרכין ראש ונזכור את הנספים, נחבק את הגבורה, ונראה עצמנו מחויבים להוביל את תהליכי השיקום והבנייה,הכל- על מנת להבטיח את תקומת וביטחון ישראל. כבכל הימים, ובמיוחד היום, נתפלל לשלומם ושובם של החטופים במהרה לביתם ולמשפחותיהם. אמן.

חג חירות שמח

חג חירות שמח

23/4/2024

בכל שנה מסובים כל בתי ישראל ויהודי העולם לקריאת ההגדה. השנה למילים ולפסוקים בהגדה נוספת משמעות עכשווית ועוצמתית ״ בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא מארץ מצרים״, גם היום אחרי 76 שנים כעם חופשי בארצו יש מי ששואפים להשמידנו ולשלול את חירותנו. מי ייתן, עם בואו של האביב וההתחדשות של הטבע שנדע ימים טובים יותר, מלאים בביטחון, שהחטופים ישובו לביתם במהרה, שנדע חוסן לאומי, אחווה, אחדות ושלום. תודה לכל קהילת הבוגרים, המתנדבים, התורמים, חברי הוועד המנהל ולכל מי שלוקח חלק בפעילות העמותה, פעילותכם מעוררת הערכה ומחממת את הלב. נמשיך לפעול כעמותה למען הבוגרים והיחידה, נתמוך במשפחות הנופלים נחבק ונלווה את הפצועים. מתפללים לשובם של החטופים. חג חירות שמח!

ערב הוקרה-חרבות ברזל

ערב הוקרה-חרבות ברזל

16/4/2024

התרגשנו לקחת חלק בערב הוקרה של היחידה בסימן מלחמת חרבות ברזל.

אנו נמשיך ללוות את היחידה, הלוחמים על שתיים ועל ארבע, את הפצועים, המשפחות השכולות, את הבוגרים שלנו ואנשי המילואים, גם ביום שאחרי.

קהילת הבוגרים שלנו הולכת וגדלה, זו הזדמנות עבורנו להודות לבוגרים ולבוגרות שלנו שלוקחים חלק בתמיכה ביחידה במהלך הלחימה וגם בשיגרה.

כנס הכוונה ללימודים

כנס הכוונה ללימודים

14/4/2024

ערכנו כנס הכוונה לקראת הלימודים עבור משתחררי היחידה. בכנס דיברנו על איך לבחור נכון, קיימנו פאנל סטודנטים, אנשי תעסוקה והרצאת אורח, זכינו לשמוע את הגב׳ עידית ביטון מבית הספר אריסון למנהל עסקים, אונ׳ רייכמן. אנחנו רוצים להודות ל playtika , לבוגרים שעזרו בהפקת הכנס ולכל המשתחרריםות, ברוכים הבאים לאזרחות ולקהילת הבוגרים. אנחנו כאן לצידכם לאורך כל הדרך.

נוב׳ 22 מסיימים מסלול

נוב׳ 22 מסיימים מסלול

4/4/2024

22 השבוע סיימו מסלול נוב׳

מתוך דברים שכתב בטקס מסע העלייה ליחידה, מפקד בי״ס רס״ן ע׳: ״זה לא כבד זה אח שלי. לפני שנה אריה צירינג ז”ל עשה את המסע הזה עם הפלוגה שלו, והחליט להוסיף למסע סוף מסלול המיתולוגי אקט נוסף של עלייה עם הכלבים על הידיים, כדי לסמל את החיבור המיוחד שיש בין הלוחם לכלב שלו. היה לי חשוב להעביר את הרוח של אריה הלאה גם אליכם, ולכן נכנס במסע שלכם גם קטע כזה, שנקרא מעכשיו “מעלה אריה” מי שהמציא אותו אריה, ומי שמסיים אותו אריה..״

אנחנו רוצים לאחל לפצועים שלנו מנוב׳ 22 בריאות והחלמה מהירה; סמל נ׳, סמל ל׳, סמל ש׳ וסמל ש׳. אנחנו איתכם לאורך כל הדרך בהחלמה. עם ציון 30 יום לנופלו, את המסע אנו מקדישים לזכרו של סמל דויד ששון הי״ד, אוהבים ומתגעגעים. אנו זוכרים ומוקירים את הגיבורים על ארבע: סיטקה, ג׳וקי, צ׳יף, ריקו ובויילר.

איחולי החלמה מהירה לסמל נ׳

איחולי החלמה מהירה לסמל נ׳

4/4/2024

סמל נ׳ ממחזור נוב׳ 22 נפצע קשה במהלך הקרבות ברצועת עזה, השבוע מיד לאחר המסע לסיכת הלוחם הגיעו חבריו לצוות הישר לבית החולים להעניק לו את הסיכה.

מאחלים בריאות והחלמה מהירה גאים ואוהבים!

צילום: דו״צ

מסע שחרור לפלגה האופרטיבית

מסע שחרור לפלגה האופרטיבית

3/4/2024

.במהלך חודש אפריל פלגת המילואים האופרטיבית אותה מרכיבים בוגרי ובוגרות היחידה, יצאו ל״מסע שחרור״ לעיבוד חוויות לחימה לאחר תקופת לחימה אנטנסיבית

משלחת של ארגון נכי צה״ל בניו יורק

משלחת של ארגון נכי צה״ל בניו יורק

3/4/2024

א׳ לוחם מילואים בפלגה האופרטיבית ובוגר היחידה, יחד עם נ׳ לוחם בפלגת חנ״מ שנפצעו במהלך הלחימה, יצאו למשלחת של ארגון נכי צה״ל בניו יורק.

כנס הכוונה ללימודים

כנס הכוונה ללימודים

22/3/2024

בוגרים יקרים,

בחירת קריירה היא אחת מההחלטות החשובות שתקבלו בחייכם.
רגע לפני שאתם מקבלים החלטה אנחנו רוצים להזמין אתכם לכנס הכוונה לקראת הלימודים, שיעזור לכם לבחור במקצוע הנכון בשבילכם.

האירוע יתקיים בתאריך ה-14.04.24 בין השעות 14:00-19:30 במגדלי עזריאלי שרונה, מנחם בגין 121 קומה 53, תל אביב.
ההשתתפות כרוכה בהרשמה מראש בטלפון 052-5538254

או בלינק:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd--dm7nZtRm8cpQK1xg_pMaYyvA7VBs8kj2A1kvYxt_Q71Gw/viewform?usp=sf_link

מצפים לראותכם!

ערב הקרנה פרטית כהוקרה ליחידה

ערב הקרנה פרטית כהוקרה ליחידה

20/3/2024

אתמול קיימנו ערב הקרנה פרטית של הסרט ״המרוץ לניצחון של ארתור״, סרט המבוסס על סיפור אמיתי, מסע ההישרדות המאתגר בעולם, כלב נטוש אחד שעמד לשנות את המסלול..


הלוחם ט׳ מפלגת תקיפה שבלחימה נהרגו כלביו מידו תמרה שיתף אותנו על חווית הלחימה של לוחם וכלב בקרב.
בערב נכחו בוגרי וחברי העמותה, פצועי ״חרבות ברזל״, מפקדים, לוחמים ולוחמות ותומכי הלחימה של היחידה.
אנחנו רוצים להודות מעומק הלב לבני ואלכס שווילי סרטי שובל, לאחים אבי ומשה אדרי סרטי יונייטד קינג וללוראנס בייקרי שמתחילת המלחמה מפנקות ברוחב לב את הפצועים שלנו בבתי החולים וגם אתמול זכינו להתכבד בעוגיות החלומיות שלהן.
תודה מכל הלב לשירי עמית, חן צור, חוה גולדווסר, הגר אגמון אלמגור ורונית עוז על העזרה האין סופית לאורך הלחימה, התמיכה ביחידה וליווי הפצועים שלנו.

צילום: אסף לב

רצים לזכר אריה צירינג ז״ל

רצים לזכר אריה צירינג ז״ל

8/3/2024

דבי ומרק צירינג הוריו של רס״ן אריה צירינג ז״ל, מ״פ פלגת תקיפה שנפל במהלך הקרבות ב-7 באוקטובר, חילקו בהתרגשות חולצות מרוץ לזכרו של אריה ז״ל ללוחמי היחידה שנפצעו במערכה ונמצאים כעת במחלקות השיקום לקראת בואו של המרוץ שהתקיים בבוקר שישי, 8 במרץ. במירוץ לקחו חלק משפחת צירינג, חברים קרובים, מפקד היחידה סא״ל ע׳, בוגרי ובוגרות היחידה, לוחמים/ות ותומכי לחימה. כך דבי כתבה יום לפני המירוץ: ״צהריים טובים! יחד עם החולצה, כל אחד מכם קיבל גם דגל ישראל קטן. כשאריה רץ במרתון סן פרנסיסקו הוא שם בכיס דגל ישראל, ועליו כתב “לזכר כל הנופלים במערכות ישראל.” הוא הוציא אותו כשהוא חצה את קו הסיום. אנו מעודדים אתכם לכתוב על הדגל שמות של נופלים, עבורם תרצו להקדיש את הריצה שלכם. אפשר לקפל ולשים בכיס או לענוד על החולצה (יש סיכות על כל דגל). בהזדמנות זו אזכיר גם את סמ״ר דויד ששון הי״ד, לוחם פלגת תקיפה אשר נפל אתמול. אנו כואבים את נופלו ומחבקים את משפחתו ואת חבריו ליחידה. אנחנו, המשפחה של אריה, רוצים להודות לכל אחד ואחת, שהצטרפתם אלינו לרוץ לאורו ולזכרו. אנו מתרגשים והמומים מהמספרים של הנרשמים ומחכים לראות את כולכם מחר. תודה ענקית למשפחת הרטשטיין שהעלו את הרעיון, יזמו ואירגנו הכל- עיצוב, הדפסה, לוגיסטיקה ומימון. הם אנשי חסד ומעשים טובים ואנו ברי מזל לשנים רבות של חברות איתם. עוד תודות למשפחות איגוס, בלקום, ברק, ג’קובי, וונש, לוי, נוסטדטר ושוורץ שגם לקחו חלק במימון החולצות.מחר נרוץ יחד קרוב ל900 רצים!! בהצלחה לכל הרצים מחר ובשורות טובות.״

דויד ששון ז״ל

דויד ששון ז״ל

6/3/2024

בצער רב ובלב שבור,

אנו מודיעים על נפילתו של סמ״ר דויד ששון ז״ל,

לוחם תקיפה שנהרג במהלך הלחימה ברצועת עזה.

אנו משתתפים בצער המשפחה, אוהבים ומחבקים.

טקס חלוקת מלגות לימודים לבוגרים

טקס חלוקת מלגות לימודים לבוגרים

25/1/2024

בתאריך ה-25 לינואר התקיים ערב בסימן הענקת מלגות לימודים על שם חללי היחידה, עבור בוגרי ובוגרות היחידה.

הערב התקיים בנוכות נציגי המשפחות השכולות, בוגרי היחידה והועד המנהל.

אנו רוצים להודות מכל הלב לעו״ד יוסי מרקוביץ-פרל כהן צדק לצר ברץ על האירוח עבור קיום הטקס.

צילום: אוהד ניר.

 2024 ימי חשיפה ליחידה

2024 ימי חשיפה ליחידה

14/1/2024

כחלק מהליך המיון והגיוס של הלוחמים ליחידה על המלש"בים לסמן במנילה 4-5 ברצון להגעה ליחידה ולהגיע ליום חשיפה שמתקיים ביחידה.

להרשמה:

מוקד מיטב-111*

מוקד מלשבים עוקץ- 052-9017303

ימי החשיפה ליחידה יתקיימו בתאריכים הבאים:

07.02.2024

08.02.2024

12.02.2024

14.02.2024

בהצלחה!

אתכם עכשיו וגם ביום שאחרי

אתכם עכשיו וגם ביום שאחרי

12/1/2024

בוגרים יקרים,

כחלק מהמאמצים של העמותה לעטוף את בוגריה גם ביום שאחרי, אנו שמחים לבשר על שיתוף פעולה עם עמותת נט"ל.

עמותה המסייעת בתחום החוסן, אתכם עכשיו וגם ביום שאחרי.

פרטים נוספים בקבוצת הוואטסאפ של הבוגרים.

ביקור שר הביטחון יואב גלנט ביחידה

ביקור שר הביטחון יואב גלנט ביחידה

11/1/2024

שר הביטחון גלנט ללוחמי ולוחמות עוקץ: ״החמאס לא העלה על דעתו שנגיע למקומות הכי רגישים אליהם כבר הגענו, ממשיכים לפרק את כל הרשתות והצירים״

שר הביטחון קיבל סקירה על הפעילות המבצעית של היחידה במלחמה, בדגש על איתור פירי מנהרות, מטעני נפץ, מחבלים ואמצעי לחימה. כמו כן, השר גלנט קיים העמקה על הפיתוחים המבצעיים והטכנולוגיים של היחידה במרחב התת קרקע, וקיים שיח עם הלוחמים והלוחמות.

בביקור השתתפו קחצ״ר, תא״ל ערן אוליאל, מפקד חטיבת המרום, אל״ם גיל אליה ומפקד היחידה סא״ל ע׳.

מצ״ב לשימושכם דברי שר הביטחון בשיח הלוחמים: "היחידה נמצאת בחזית הלחימה ועושה עבודה מצוינת ואני אומר לכם את זה ללא כחל ושרק. דבר ראשון, להביע הערכה ללוחמות וללוחמים, למפקדים, לכל המערך למעשה, על מה שאתם עושים, וחשוב לי שזה יגיע גם לכל הלוחמים שנמצאים בשטח ולכל מי ששותף״. ״הפעולה של היחידה מצילה חיים. אתם למעשה מביאים את היכולת להילחם מתחת לקרקע במקומות שלא נלחמנו בהם בעבר, אנחנו נכנסים למקומות שחמאס לא העלה על דעתו אי פעם שנגיע אליהם וזה הולך ומתקדם, הולך ומתעצם, אנחנו מכרסמים את כל הרשתות שהוא בונה ומגיעים למקומות הרגישים ביותר״.

״מברך על הכניסה של הלוחמות למרכז העשייה – בסדיר ובמילואים. זה דבר מאוד מעודד גם בלחימה ביו"ש, גם בתוך עזה.

אחרי שראיתי מה קצינות ומפקדות עשו בתחילת הדרך, ב-7 באוקטובר, כשהסתערו, פיקדו ונלחמו – ברגל, בכלי רכב, בטנקים, במסק"רים – זה דברים מאוד מרשימים שמסירים ספקות ומיישרים אי הבנות שהיו להרבה אנשים במדינת ישראל״.

״אנחנו נגיע למצב שאנחנו מכריעים את ארגון החמאס, מפרקים את התשתיות שלו, שוללים את יכולת הלחימה שלו כמסגרת צבאית ואת יכולת השלטון שלו. זאת משימה שאין ראויה ממנה כי כולם מבינים מה המשמעות האחרת".

פתיחת תכנית "עוקץ ימטוב"

פתיחת תכנית "עוקץ ימטוב"

4/12/2023

הבוקר פתחנו את תכנית "עוקץ ימטוב" תכנית ייחודית עבור הבוגרים שלנו, המשלבת גלישת גלים, מפגשי שיח בין-מחזוריים ועיבוד חוויות מתקופת השירות הצבאי.

עמותת ההולכים בראש מודה מכל הלב למיזם ימטוב על שיתוף הפעולה וכעת עם הפנים קדימה למפגש הבא.

"ימטוב" הינו מיזם לשיקום לוחמי צה"ל דרך ספורט ימי משולב בקהילה.

ההרשמה לתכנית נעשית בקבוצת ה WhatsApp של קהילת הבוגרים שלנו.

צוות ברדיאן מסיים מסלול

צוות ברדיאן מסיים מסלול

14/11/2023

לאחר כשנה מורכבת הלוחמות מצוות ברדיאן סיימו את מסלול ההכשרה ועלו לפלגה המבצעית.

הלוחמות החדשות לוקחות חלק בפעילויות מבצעיות מידי לילה ביהודה ושומרון, מסייעות בעזרת כלביהן לאתר אמצעי לחימה ובכך לשמור על ביטחון מדינת ישראל.

עמותת ההולכים בראש מברכת את הלוחמות החדשות ותמשיך ללוות את לוחמי ובוגרי היחידה בכל הזדמנות.

תכנית המלגות לתשפ"ד נסגרה להרשמה.

תכנית המלגות לתשפ"ד נסגרה להרשמה.

10/8/2023

תכנית המלגות לשנה״ל תשפ״ד סגורה כעת להרשמה, כל הפרטים נמצאים בדף הייעודי באתר (דרך קטגוריית ׳על העמותה׳)
:או דרך כניסה מהקישור
https://www.oketzfoundation.org/program/mlgvt
בהצלחה לנרשמים!

כנס משתחררים 2023 בהובלת עמותת ״ההולכים בראש״

כנס משתחררים 2023 בהובלת עמותת ״ההולכים בראש״

3/8/2023

ביום חמישי ה-3.8 קיימנו כנס משתחררים ראשון ביןזמת העמותה למשוחררי 2023.
שמחנו מאוד על הענות והגעה
של כ-70 לוחמים, לוחמות וחיילים וחיילות בוגרי היחידה ומשתחררים עתידיים
את הכנס אירחה חברת ״Playtika" והמשוחררים הטריים זכו להרצאות שונות:
🔸ורד שוחט - אפליקציית UApp
🔸עמותת "מטיילים בטוח" וחיליק מגנוס
🔸 יוסי מלמד מנכ״ל עמותת ממר״ם על ״עולם ההייטק״
🔸אושרת צרפתי על מיתוג אישי, קורות חיים וריאיונות עבודה
🔸עמותת "לוחמים ללא גבולות"
🔸מתניה דוידיאן - סקירה והסבר על עמותת ״ההולכים בראש״

⭐ תודה גדולה למרצים על הרצאות מעולות ומעשירות שהכינו את המשתחררים טוב יותר לחיי האזרחות והטיול הגדול.

⭐ תודות מיוחדות:
ציון עזרא וחברת ״קולומביה״ על וואצ׳ר וחבר מועדון שהעניקו למשתחררים
ולמיכאל למפרט בוגר היחידה  מחברת Coolmedia על התשורות והמתנות.

⭐ תודה אחרונה וחשובה במיוחד לרון פילוס מהוועד שניהל ועמל על קיום הכנס בשבועות האחרונים  בנוסף למתנדבי העמותה נורית פרידמן עידו בוננה על העזרה בארגון האירוע וניצל טל על עריכה ועיצוב גרפי.

העמותה תמשיך ללוות את המשתחררים ולהיות הבית של בוגרי/ות היחידה לדורותיה.

  נסגרה ההרשמה לתכנית המנהיגות 'Pay It Forward'

 נסגרה ההרשמה לתכנית המנהיגות 'Pay It Forward'

16/7/2023

חברי וחברות העמותה
ההרשמה לתוכנית  Pay It Forward נסגרה ב31.8
התוכנית הינה תוכנית הבת (קצרה, כ- 11 שבועות) מבית הופמן קופמן, המיועדת בעיקר לגילאי 20-30.
התוכנית מתקיימת בקבוצות של 7 משתתפים, לומדים ועוברים יחד תכנים מרתקים בנושאים שונים העוסקים בפיתוח אישי ומנהיגות.

להרשמה ופרטים נוספים:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSekckS9DpkztaeuHrsWW-eKTtSaTC9-nvSFPF3JhyxlFsyk0A/viewform?usp=sf_link

צוות רוסו מסיים מסלול

צוות רוסו מסיים מסלול

12/7/2023

לאחר שנה מורכבת סיים היום צוות רוסו, בשעה טובה, את מסלול ההכשרה. הלוחמות החדשות והנרגשות יצטרפו כבר מהלילות הקרובים למאמצים ביהודה ושומרון ויסייעו, בעזרת כלביהן, למצוא אמצעי לחימה ובכך לשמור על ביטחון כוחותינו ואזרחי ישראל. העמותה מברכת את הלוחמות החדשות ותמשיך ללוות את היחידה בכל הזדמנות.

כנס משתחררים 2023

כנס משתחררים 2023

10/7/2023

בעוד חודש זה קורה - כנס המשתחררים של עמותת "ההולכים בראש"!

הכנס יתקיים במשרדי חברת Playtika ברהצליה בתאריך ה-8.8.23, ובו נכין את המשתחררים לטיול הגדול, לעולם התעסוקה ולתחום ההיי-טק ונציג את פעילות ומטרות העמותה לתקופה הקרובה.
הכנס מיועד לכלל משתחררי שנת 2023 והזמנות יצאו למשתחררים הרלוונטיים

נתראה שם!

השקת תוכנית המנטורינג!

השקת תוכנית המנטורינג!

10/6/2023

בוגרי ובוגרות יחידת עוקץ שלום

אנחנו שמחים לספר לכם על השקת *תוכנית המנטורינג* של עמותת ההולכים בראש, עמותת בוגרי היחידה.

תכנית המנטורינג הינה תוכנית שתכליתה לספק מענה לבוגרי העמותה המעוניינים בהכוונה וליווי ע"י בעל ניסיון רלוונטי בסוגיות המעסיקות אותם בחייהם האישיים והמקצועיים, ולהעניק סיוע לאלו הנמצאים בצמתי דרכים מקצועיות ו/או התפתחותיות, ונזקקים להכוונה.

במסגרת התכנית יוצמד לכל משתתף/משתתפת מנטור/מנטורית אשר יוכלו לסייע ולהכווין בסוגיות שונות המעסיקות את המשתתפים.

המנטוריות והמנטורים הינם לרוב בוגרות ובוגרי היחידה ממחזורים וותיקים, בעלי ניסיון בתחום / עולם הידע שיכול לסייע למשתתפים.

משך התכנית כחצי שנה, ובה ייפגשו המשתתפים עם המנטורים אחת לשבועיים לצורכי התייעצות והכוונה בסוגיות שונות מעולמם המשותף, שיעלו כתוצאה מהתהליך. בנוסף, במהלך תקופה זו יתקיימו פגישות קבוצתיות של הפריה הדדית והכוונה של מנהלי התכנית ואנשי מקצוע, עם המנטורים והמשתתפים בנפרד.

*למי התכנית מתאימה?*

לכל בוגר ובוגרת יחידה הנמצאים בצומת מקצועית או התפתחותית (לדוגמא: הקמת עסק, סוגיות ניהוליות, פיתוח אישי או מקצועי בתוך מסגרת עבודה, איזון קריירה ומשפחה וכד').

*למי התכנית לא מתאימה?*

לא מדובר במסגרת טיפולית, בהכוונה תעסוקתית או בעזרה נקודתית קצרת טווח (לדוגמא: טיפול נפשי, ייעוץ זוגי, הכנה לראיון עבודה או כתיבת קורות חיים כמשימות יחידניות)

*מעוניינים להצטרף לתוכנית כמנטורים או כמשתתפים?*

אנא היכנסו לקישור הבא ומלאו את הפרטים ואנו ניצור איתכם קשר.

https://forms.gle/shPjbQArcUT6HsKa8

מוזמנים להעביר לבוגרי ובוגרות היחידה לדורותיה!

שאלות נוספות?ֿ

מוזמנים לפנות למנהלי התכנית:

עמית גרנך 054.5242673

ספיר בר אילן 054.5433655

איתי רז 054.6444482

ערב הוקרה למערך המילואים ביחידה

ערב הוקרה למערך המילואים ביחידה

30/5/2023

בתאריך 30.5 התקיים ערב הוקרה למערך המילואים של היחידה. מערך המילואים הוא אחד מעמודי התוך עליהם עומדת יחידת עוקץ, והוא מורכב מחומר אנושי יוצא דופן של אזרחים אשר שמים את חייהם האישיים בצד לעיתים קרובות, נפרדים מהמשפחה לתקופות שונות ומגיעים ליחידה לתרום ולתת מעצמם למען ביטחון המדינה. בערב התקיימו הופעות של רביב כנר ואלי פיניש, חולקו תעודות למצטייני המערכים השונים והוצגו פעילות העמותה ומטרותיה לכלל מערך המילואים

העמותה תמשיך ללוות את אנשי המילואים של היחידה, ומצדיעה לכל אחד ואחד מהם! יישר כוח ותודה לכולכם

הענקת דרגות לרנ״ג א׳ וסא״ל ר׳!

הענקת דרגות לרנ״ג א׳ וסא״ל ר׳!

1/5/2023

היום נערך ביחידה טקס הענקת דרגות  לשניים מהמפקדים הוותיקים והמוערכים ביחידה.

אנו רוצים בשם העמותה ובוגריה לאחל ברכות ענקיות ולהביע הערכה

דרגת רנ״ג הוענקה לרנ״ג א׳.

רנ״ג א׳ התחיל את דרכו ביחידה בשנת 1995 כלוחם תקיפה, מפק״צ תקיפה וביצע מגוון תפקידים מקצועיים כמד״ר תקיפה, מפקד מו״פ, מד״ר הצלה וחילוץ, מפקד קורס מדריכים והיום כרמ״ד כלבנות יחידתי.

רנ״ג א׳ הינו הראשון לקבל דרגת רנ״ג כלוחם שגדל ביחידה.

דרגת סא״ל במילואים הוענקה לסא״ל ר׳.

סא״ל ר׳ התחיל את דרכו ביחידה בשנת 2003 כלוחם תקיפה וביצע מגוון תפקידים פיקודיים כמפק״צ תקיפה, מפל״ג הכשרות, מפל״ג תקיפה וכמפקד בית הספר והשתחרר משירות סדיר בשנת 2018.

מאז שיחרורו סא״ל ר׳ משמש כמפקד מערך גיבוש לוחמות ביחידה במילואים.

אנו רוצים לנצל הזדמנות זאת להגיד להם ולבני משפחתם תודה ענקית בשם כלל בוגרי ובוגרות היחידה על השירות, ההקרבה והתרומה הרבה שלהם למדינה, לצה״ל וליחידה ולאנשיה בפרט.

כמו כן הצלחה רבה בהמשך עשייתם ותפקידם.

יום הזיכרון לחללי צה״ל ונפגעי פעולות האיבה

יום הזיכרון לחללי צה״ל ונפגעי פעולות האיבה

24/4/2023

משפחת עוקץ היקרה,

כמו בכל שנה, אנו עומדים כעת בפיתחו של אחד הימים הקדושים בלוח השנה הישראלי.

יום שמתעלה על מריבות וויכוחים, יום שמאחד את כל קצוות העם תחת מטרה נעלה אחת - לזכור את המחיר הכבד ששילמנו כדי לחיות במדינת ישראל.

כמו בכל שנה, תישמע הערב צפירה, ישתנו לפתע השירים ברדיו, חולצות לבנות ודמעות ישטפו את בתי העלמין ברחבי הארץ, ומדינה שלמה תחבק את המשפחות השכולות שאיבדו את היקר להן מכל.

נציגי עמותת ״ההולכים בראש״ ילוו השנה את המשפחות השכולות בטקסים בבתי העלמין לזכרם של חללי היחידה. העמותה תמשיך ללוות את משפחות חללי יחידת עוקץ לדורותיה במהלך כל השנה. העמותה מרכינה היום את ראשה לזכרם, ולזכר כל חללי מערכות ישראל אשר חרפו נפשם למען המולדת.

״כי רעות שכזאת לעולם לא תיתן את ליבנו לשכוח״ (״הרעות״, חיים גורי)

סמ"ר ערן ליפסקי ז"ל

סמ"ר מוריס אברהם ז"ל

רב"ט יואב זרמון ז"ל

סמ"ר הרן פרנס ז"ל

סמ"ר מיכה גולטליב ז"ל

סמ"ר נדב קודינסקי ז"ל

סמ"ר קיריל גולנשין ז"ל

רס"ל דרור ראודור קורן ז"ל

רס"ר מיכאל מיכאלביץ ז"ל

רס"ן בר פלח ז"ל

החלמה מהירה לסמ״ר י׳ שנפצע בפיגוע בחר״פ צריפין!

החלמה מהירה לסמ״ר י׳ שנפצע בפיגוע בחר״פ צריפין!

4/4/2023

בשם עמותת ״ההולכים בראש״ ומשפחת עוקץ אנו רוצים לאחל החלמה מהירה ובשורות טובות

לסמ״ר י׳, לוחם בפלגת חנ״מ שנפצע קשה הבוקר בפיגוע מחוץ לחר״פ צריפין לאחר שמחבל הגיח מאחוריו ודקר אותו בפלג גופו העליון.

הלוחם י׳ שסיים בימים אלו תפקיד מ״כ בבא״ח ועלה לפלגה המבצעית נפצע קשה בצווארו ואיבד תחושה לחלוטין בידו הימנית  תוך שהוא נאבק במחבל במשך כדקה.

בכך מנע את חטיפת הנשק ופגיעה ברבים נוספים.

מפקדי היחידה, חבריו ונציגי העמותה מלווים את הלוחם ומשפחתו שנמצא בהכרה ויצא מכלל סכנת חיים .

מצורף לייק דובר צה״ל :

https://IDFANC.activetrail.biz/ANC04042023.2578

טקס חשיפת שמו של רס״ן בר פלח ז״ל כחלל היחידה

טקס חשיפת שמו של רס״ן בר פלח ז״ל כחלל היחידה

2/3/2023

משפחת עוקץ היקרה,

בתאריך י"ח באלול התשפ"ב נהרג בר פלח ז״ל כאשר עמד בראש כוח והסתער על מחבלים שניסו לחדור דרך קו התפר. פעולה זו מנעה חדירה והגנה על אזרחי הישובים הסמוכים.

בר, לוחם ומפקד בכיר ביחידה, התקדם לתפקיד סמג"ד בסיירת נח"ל כחלק מהתפתחותו בצבא והמשך קידומו.

משתפים אתכם שאמש,

בטקס מרגש ביחידה, בהשתתפות משפחתו וחבריו של בר פלח ז”ל

נחשף שמו באנדרטת חללי היחידה ותמונתו מוצגת על קיר החללים בחדר הדיונים היחידתי. לאחר מכן התקיים ערב לוחמים ״שרים ומספרים״ לזכרו.

קטע מתוך דבריו של מפקד היחידה סא״ל ע׳:

״בר,

התוות דרך ואנחנו נמשיך לצעוד בה, הצלחת לגעת בכל כך הרבה אנשים עם עשייה בלתי פוסקת ורצון בלתי מוסבר להעניק ולהתנדב. הלב הענק שלך שהדריך והנחה אותך לאורך הדרך הוא המצפן לעשייה שלנו. הרוח שלך נושבת בכל חלק ביחידה ודוחפת אותנו קדימה ולמעלה.

אלו לא מילות פרידה, כי אנחנו לא נפרדים, אתה חלק נצחי מהמורשת, ההוואי והדרך של היחידה - אתה תחייה בה לעד.״

כמו כן הבוקר השתתפה היחידה במירוץ

״זוכרים את הגיבורים, רצים לזכרם״.

לזכר בר פלח ועומר טביב - לוחם מגדוד 931 שנפל בשומר החומות שהתקיים בנחל אלכסנדר  ואורגן ע״י מכינה קדם צבאית ״תום״.

היחידה ואנחנו כעמותה נמשיך ללוות ולחבק את משפחתו ושאר המשפחות השכולות  בדבקות מסירות והמון אהבה!